Strona główna | Mapa serwisu | English version
Fundacja Mateuszek "Chcemy oddychać"

Numer KRS 0000300155

NIP 9661939204                                                        REGON 200194191

konto fundacji: PKO Bank Polski S.A. 25 1020 1332 0000 1402 0376 9551

Cele fundacji

1. Wspieranie dzieci i osób z niewydolnością oddechową, które w codziennym życiu wymagają korzystania z respiratorów, zwanych dalej podopiecznymi fundacji, przez pomoc w dostarczaniou respiratorów lub innego niezbędnego sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego oraz pomocniczego.
  2. Zaspokajanie potrzeb medycznych fundacji przez: dostarczanie środków medycznych takich jak między innymi leki i opatrunki, środki higieny, środki żywieniowe w tym suplementy diety, dostarczanie wszelkiego koniecznego sprzętu rehabilitacyjnego oraz organizowania rehabilitacji w miejscu zamieszkania podopiecznego fundacji jak również rehabilitacji sanatoryjnej lub w innych ośrodkach.
  3. Pomoc w likwidacji barier architektonicznych dla prawidłowego, samodzielnego funkcjonowania podopiecznych fundacji oraz dostosowanie urządzeń, pomieszczeń itp. do potrzeb rehabilitacyjnych.
  4. Informowanie o prawach pacjenta i obowiązkach publicznej służby zdrowia.
  5. Pomoc podopiecznym fundacji w negocjacjach z ośrodkami zdrowia lub innego rodzaju placówkami, sprawującymi płatną lub bezpłatną opiekę zdrowotną.
  6. Zapewnienie wszechstronnej opieki rehabilitacyjnej, psychologicznej i prawnej dla podopiecznych fundacji i ich rodzin.
  7. Organizacja oraz działania aktywizujące wolontariat w ramach celów fundacji w szczególności przez propagowanie działalności PROFIT* wśród młodzieży i środowisk lokalnych, branżowych i innych.
  8. Prowadzenie działalności informacyjnej skierowanej do różnych grup społecznych dotyczącej działalności fundacji oraz problematyki medycznej dotyczącej podopiecznych fundacji.
To tylko niektóre z celów fundacji, wkrótce dopisane zostaną następne punkty.

*)  PROFIT -

Fundacja MATEUSZEK "CHCEMY ODDYCHAĆ"

Adres: 18-100 Łapy , ul.Władysława Sikorskiego 24

woj. podlaskie powiat Białostocki